Student Střední umělecké školy varhanářské v pořadu České televize

Varhanář a varhaník Tomáš Jeřábek upoutal pozornost scénáristů České televize v dokumentu z cyklu Hany Pinkavové o výjimečných mladých lidech.

Varhany mu učarovaly. Věděl, že jsou jeho osudem. Přihlásil se na SUŠ varhanářskou v Krnově, kde se velmi rychle stal nejlepším žákem. S kamarádem pečoval o varhany v největším krnovském kostele a za odměnu mohl chodit hrát. Z kostelních improvizací se začaly postupem času stávat tematické a motivické improvizace komponované téměř jako symfonické básně a filmová hudba. Během studia Tomáš zrestauroval několik harmonií a absolvoval stáže u varhanářských mistrů v Německu a Francii.
 
Tomáš letos sice teprve na varhanářské škole maturuje, ale už dnes se stává výraznou varhanářskou osobností. Varhany považuje za nebeský nástroj, který mu pomohl harmonizovat duši a dal pocit víry v sebe a ve své schopnosti.

Bližší informace a video můžete najít zde.

Přejeme nejen Tomáši Jeřábkovi, ale i všem ostatním letošním maturantům hodně štěstí u maturitní zkoušky a mnoho dalších úspěchů v osobním i pracovním životě.